State Amateur Hockey of Florida Championship! 

23-25 February 2018

 

Tier I - Jesuit v. Stoneman Douglas

Tier II - East Manatee v. Miami Dade

 
Semi-Finals
 

Tier I - Stoneman Douglas v. East Lake

Tier I - Jesuit v. North Broward

Tier II (LHSHL) Plant v. East Manatee

Tier II (FPSHL) Southwest Broward v. Miami Dade

 Playoffs

Tier I - East Lake v. Jesuit (23 Feb)

Tier I - Stoneman Douglas v. North Broward (23 Feb)

Tier II East Manatee v. Miami Dade (23 Feb)

Tier II - Plant v. Westside Mutts (23 Feb)

Tier II - Bloomingdale v. Southwest Broward (23 Feb)

Tier I - East Lake v. Stoneman Douglas (24 Feb)

Tier I - Jesuit v. Northward Broward (24 Feb)

Tier II - East Manatee v. Westside Mutts (24 Feb)

Tier II - Plant v. Southwest Broward (24 Feb)

 
 

Tier II - Bloomingdale v. Miami Dade (24 Feb)

Tier I - East lake v. North Broward (24 Feb)

Tier I - Jesuit v. Stoneman Douglas (24 Feb)

Tier II - East Manatee v. Soutwest Broward (24 Feb)

Tier II - Plant v. Miami Dade (24 Feb)

Tier II - Bloomingdale v. Westside Mutts (24 Feb)

 


Lightning Cup Championship! 

 

Playoffs Game Photos

 

Round 1

River Ridge v Mitchell
7 February 2018

 

Palm Harbor v Seminole
7 February 2018

 


Round 2

 

Wiregrass V Jesuit
9 February 2018

River Ridge v East Lake
9 February 2018

Conference

Western Division -
Seminole v East Lake

14 February  2018 

 

Eastern Division -
Jesuit v East Manatee
 
14 February 2018 

 

Plant v Seminole
9 February 2018 

 

Regular Season Game Photos

Wiregrass Ranch v Bloomingdale
20 October

 

West Manatee v Freedom
27 October

 

River Ridge v Mitchell
1 November

East Lake v River Ridge
25 October

 

Mitchell v Steinbrenner
27 October

 

Newsome v Jesuit
1 November

Mitchell v Newsome
25 October

 

Wiregrass Ranch v Freedom
1 November

 

Jenkins v Freedom
8 November


River Ridge v Steinbrenner
8 November

 

West Manatee v Steinbrenner
10 November

 

Manatee v Plant
20 November

Palm Harbor v Wiregrass Ranch
10 November

 

Durant v Plant
17 November

 

River Ridge v Seminoles
20 November

River Ridge v Mitchell
10 November

 

Newsome v Mitchell
17 November

 

Mitchell v Wiregrass Ranch
21 November

Plant v River Ridge
21 November (FHCI)

 

Manatee v Newsome
29 November (FHCI)

 

Jenkins v Wiregrass Ranch
8 December 

Durant v Freedom
21 November (FHCI)

 

Manatee v Jesuit
6 December (FHCI)

 

Wiregrass Ranch v River Ridge
17 January 2018 (FHCI)

Jesuit v Jenkins
29 November (FHCI)

 

Durant v Bloomingdale
6 December (FHCI)

 

Manatee v Bloomingdale
17 January 2018 (FHCI)

 

Plant v Seminole
19 January 2018

 

Freedom v Wiregrass Ranch
26 January 2018

 

Steinbrenner v Mitchell
2 February

Jesuit v Mitchell
19 January 2018

 

Manatee v Mitchell
26 January 2018

 

Jesuit v Freedom
2 February

Jesuit v Jenkins
26 January 2018

 

West Manatee v Newsome
2 February

 
 
 
 
 
 

Share this by email
Loading...
Enter your search terms below.